Jaką dietę stosować w ciąży?

Zawsze warto prowadzić zdrowy tryb życia i odpowiednio się odżywiać, jednak w czasie ciąży jest to szczególnie istotne. Aby mieć pewność, że nasz przyszły maluch prawidłowo się rozwija, powinnyśmy zastosować się do określonych zasad dietetycznych.

W pierwszej kolejności, warto dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość witamin i minerałów, znajdujących się przede wszystkim w świeżych owocach i warzywach. Nasze posiłki powinny być jak najbardziej zróżnicowane i pełnowartościowe, jednak należy unikać nadmiernej ilości cukrów, białek i dodatków sztucznych, które w nadmiarze mogą nam zaszkodzić.

Należy wiedzieć, że do odpowiedniego rozwoju płodu, w dużym stopniu przyczynia się kwas foliowy, obecny m. in. w żółtkach jajek, zarodkach pszennych, szpinaku, szparagach, czy pomarańczach. Oprócz tego, warto zadbać o odpowiednią ilość hormonów, zawartych w kwasach tłuszczowych omega 3. Ich źródłem są m. in. tłuste ryby (np. łosoś, sardynki, tuńczyk czy makrela) i orzechy włoskie.

Przyszłe matki powinny również pamiętać o piciu dużych ilości wody (minimum dwa litry dziennie), która w sporym stopniu pomaga w walce z zaparciami. Polecane są jednak również soki ze świeżo wyciskanych owoców.Autor

BRU.pl Opublikowano 26 czerwca 2014, 19:22
Wyświetleń: 612